Pomoc

pomoc / filtr antyspamowy

Uruchomiony filtr antyspamowy (filtr ten wykorzystuje "algorytm" Bayesian'ski w celu określenia prawdopodobieństwa, czy dany mail jest spamem, czy też nie) sprawdza wszystkie wiadomości przychodzące na nasz serwer i jeśli którąś zakwalifikuje jako "niechcianą", to do tematu tej wiadomości dodaje prefix: [SPAM]. Państwo z kolei mogą teraz takie listy automatycznie usunąć lub posegregować, korzystając z opcji Reguły wiadomości znajdującej się w większości programów pocztowych.

Filtr ten uczy się na każdej wiadomości jaka przez niego przejdzie, jednak czasami się myli (jak każdy inny filtr antyspamowy). Przy Państwa pomocy możemy jednak usprawnić jego skuteczność. W związku z tym, zostały założone dwa maile do korespondencji z Państwem:

spam-tak@gd.pl - proszę na ten adres przekazywać CAŁE wiadomości (z niezmienionym tematem, treścią i wszystkimi nagłówkami - najlepiej jako załącznik), które Państwo otrzymaliście, a których nasz filtr nie zakwalifikował do spamu (tzw. False Negatives)

spam-nie@gd.pl - proszę na ten adres przekazywać CAŁE wiadomości (z niezmienionym tematem, treścią i wszystkimi nagłówkami - najlepiej jako załącznik), które Państwo otrzymaliście z dodatkiem w temacie [SPAM], a które nasz filtr powinien zakwalifikować jako 'czysty mail' (tzw. False Positives)
Zobacz także:
Prawdopodobieństwo subiektywne (PL) - definicja ze strony Wikipedia Wolna Encyklopedia
Spam (PL) - definicja ze strony Wikipedia Wolna Encyklopedia
Better Bayesian Filtering (EN) - artykuł ze strony www.paulgraham.com


Informacje

Windows XP + Outlooki = Błąd połączenia SSL

W związku z ciągłym polepszaniem naszych usług i dbaniem o bezpieczeństwo danych wszystkich naszych klientów aktualizujemy do najnowszej wersji biblioteki OpenSSL na wszystkich serwerach.

Niestety użytkownicy niewspieranego Windowsa XP i starych Outlooków, całe szczęście nieliczni, będą mieć problemy z szyfrowanymi połączeniami SSL.

więcej »


Nie możesz wysyłać poczty? Multimedia Polska kolejnym dostawcą internetu blokującym port 25

Korzystasz z łączy internetowych od Netii i nie możesz wysyłać poczty - zmień port dla usługi SMTP w swoim programie pocztowym na 587 lub 465 dla połączeń szyfrowanych SSL.

więcej »


Uwaga, ta strona używa COOKIES

Strona www.gd.pl korzysta z plików cookies.
Wykorzystywane są tylko i wyłącznie do poprawnego działania usługi czytania i wysyłania poczty przez naszą stronę.

więcej »


© 1997-2024 gd.pl Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.