Informacje

Windows XP + Outlooki = Błąd połączenia SSL

admin
aktualizacja: 2019-03-13 10:45:14

Szanowni Państwo,

W związku z ciągłym polepszaniem naszych usług i dbaniem o bezpieczeństwo danych wszystkich naszych klientów, na wszystkich naszych serwerach, zostanie zainstalowana najnowsza wersja biblioteki OpenSSL-1.1, która jest odpowiedzialna za szyfrowanie połączeń między komputerami klientów, a serwerami.

Wersja ta wprowadza wiele zmian, ale także wyłącza obsługę starych i niebezpiecznych metod szyfrowania, które niestety występują w niewspieranych już od paru lat Windowsach XP. Z tych samych niebezpiecznych szyfrów korzystają starsze Outlooki i Outlook Express, jak i stare Internet Explorery.

W związku z tym, użytkownicy Outlooków zainstalowanych na Windowsach XP, nie będą mogli połączyć się z serwerem pocztowym, jeśli w konfiguracji ich skrzynek pocztowych są ustawione połączenia szyfrowane SSL.

Rozwiązaniem będzie WYŁĄCZENIE połączeń szyfrowanych do serwera poczty przychodzącej, jak i serwera poczty wychodzącej i ustawienie konfiguracji tych serwerów na podane poniżej:

Polączenia zwykłe (bez szyfrowania):
serwer poczty przychodzacej (POP3): poczta.gd.pl (port: 110)
serwer poczty wychodzacej (SMTP): poczta.gd.pl (port: 587)

Istnieje też możliwość skorzystania z alternatywnego programu pocztowego, np. Mozilla Thunderbird, który obsługuje wszystkie najnowsze metody szyfrowania SSL/TLS.

Wszystkich klientów posiadających stare oprogramowanie poinformujemy także indywidualnie.


aktualizacja 2019.03.12 15:21
--
Problem może dotyczyć też innych starszych programów pocztowych, więc zalecamy ich aktualizację lub podobnie jak dla Outlooków, skonfigurowanie poczty według wyżej podanych danych.


aktualizacja 2019.03.13 10:40
--
Dodatkowo wygląda, że problemy z szyfrowanymi połączeniami występują także na bardzo starych MacOS-ach.Informacje

Windows XP + Outlooki = Błąd połączenia SSL

W związku z ciągłym polepszaniem naszych usług i dbaniem o bezpieczeństwo danych wszystkich naszych klientów aktualizujemy do najnowszej wersji biblioteki OpenSSL na wszystkich serwerach.

Niestety użytkownicy niewspieranego Windowsa XP i starych Outlooków, całe szczęście nieliczni, będą mieć problemy z szyfrowanymi połączeniami SSL.

więcej »


Nie możesz wysyłać poczty? Multimedia Polska kolejnym dostawcą internetu blokującym port 25

Korzystasz z łączy internetowych od Netii i nie możesz wysyłać poczty - zmień port dla usługi SMTP w swoim programie pocztowym na 587 lub 465 dla połączeń szyfrowanych SSL.

więcej »


Uwaga, ta strona używa COOKIES

Strona www.gd.pl korzysta z plików cookies.
Wykorzystywane są tylko i wyłącznie do poprawnego działania usługi czytania i wysyłania poczty przez naszą stronę.

więcej »


© 1997-2024 gd.pl Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.